Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/oqdruxqs/domains/swietyrochradomsko.pl/public_html/wp-content/plugins/essential-grid/includes/item-skin.class.php on line 1145
Grupy parafialne – Parafia św. Rocha w Radomsku

Grupy parafialne

“Trwali oni w nauce Apostołów i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwie” Dz 2, 42.

Dla wielu parafian życie wewnetrzne nie kończy się jedynie
na uczestnictwie w nabożeństwach. W parafii św. Rocha rozwijamy swoje
zainteresowania i charyzmaty oraz pogłębiamy nasz wiarę
w różnych wspólnotach. Każda z nich jest otwarta i serdecznie zaprasza każdego,
kto chciałby się w nie zangażować, a ich opisy znajdują sie w poszczególnych zakładkach.

Schola parafialna

Jeśli jesteś miłośnikiem muzyki sakralnej, który nie ogranicza się jedynie do jej słuchania, to znajdziesz swoje miejsce w scholi parafialnej.

Próby odbywają się w każdą sobotę o godzinie 10.00. Niech Twój talent i pasja przyczynia się do upiększania oprawy muzycznej podczas nabożeństw. Do uczestnictwa w scholi parafialnej zaproszone są zwłaszcza dzieci w wieku szkolnym.

Z wartości śpiewu na chwałę Pana świetnie zdawał sobie sprawę już  Św. Augustyn, który pisał: “Coraz bardziej jednak skłaniam się do  pochwalenia tego obyczaju, że śpiewa się w kościele, aby poprzez przyjemności uszu, mogła słabsza dusza wznosić się do stanu  pobożności”.

Liturgiczna Służba Ołtarza

``W ten sposób wy, ministranci, jesteście szczególnie powołani, by być młodymi przyjaciółmi Jezusa. Starajcie się pogłębiać i podtrzymywać tę przyjaźń z Nim. Zrozumiecie wówczas, że w Jezusie znaleźliście prawdziwego przyjaciela na cale życie.`` – Jan Paweł II

Kiedy spotkania?

Spotkania Liturgicznej Służby Ołtarza w parafii Św. Rocha odbywają się w każdą sobotę o godzinie 9.00. Spotkania zawierają elementy formacji wewnętrznej, liturgicznej oraz lektorskiej.

Żywy różaniec

Modlitwa różańcowa powinna być dla każdego jakby chlebem duchowym, aby za jej pomocą pogłębiać i rozgrzewać w ludziach wiarę, nadzieję i miłość.
„Chciałabym /.../ abyście każdego dnia odmawiali różaniec” /13.06.1917/

ŁUCJA: Czego Pani sobie życzy ode mnie? 
MATKA BOŻA: Chcę, abyście przyszli tu 13 dnia następnego miesiąca, abyście odmawiali codziennie różaniec i nauczyli się czytać. Potem powiem, czego chcę.
Wtedy to Łucja poprosiła o uleczenie pewnego chorego.
MATKA BOŻA: Jeżeli nawróci się, wyzdrowieje w ciągu roku.
ŁUCJA: Chciałabym prosić, aby nas Pani zabrała do nieba.
MATKA BOŻA: Tak, Hiacyntę i Franciszka zabiorę niedługo. Ty jednak zostaniesz tu przez jakiś czas. Jezus chce posłużyć się tobą, aby ludzie Mnie lepiej poznali i pokochali. Chce On ustanowić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Tym, którzy je przyjmą, obiecuję zbawienie. Dusze te będą tak drogie Bogu, jak kwiaty, którymi ozdabiam Jego tron.
ŁUCJA: Czy zostanę tu sama? 
MATKA BOŻA: Nie, córko. Czy bardzo cierpisz? Nie trać odwagi, nie opuszczę cię nigdy. Moje Niepokalane Serce będzie twoją ucieczką i drogą, która zaprowadzi cię do Boga. 
W chwili, gdy wypowiadała te ostatnie słowa – opowiada siostra Łucja – rozchyliła swe dłonie i po raz drugi przekazała nam odblask tego niezmiernego światła

Krąg biblijny

„Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” J 6,35

W jakim celu się spotykamy?

Spotkania kręgu biblijnego mają na celu wspólne konteplowanie, medytację słów Pisma Świętego. To tutaj możesz dowiedzieć się, co Pan Bóg chce Ci powiedzieć przez swoje Słowo zapisane w Piśmie Świętym. Na spotkania zapraszamy wszystkich entuzjastów Biblii, dla którch jej treść ma szczególną wartość. Spotkania odbywają się w poniedziałki po wieczornej Mszy Św. (17.30 – 18.00). W tym roku pochylamy się zwłaszcza nad Ewangelią wg św. Łukasza.