Nabożeństwa

“Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem”(Koh 3)

Na terenie Parafii Św. Rocha działają trzy obiekty sakralne w których odprawiane są Msze Święte oraz Nabożeństwa. W poniższych zakładkach dowiesz się kiedy i gdzie będzie sprawowana liturgia w poszczególne dni.

Kościół parafialny p.w. św. Joachima i Anny

Kościół p.w. św. Joachima i Anny stanowi obecnie centrum życia religijnego na terenie parafii p.w. świętego Rocha.

Rozrastająca się społeczność parafialna potrzebowała większego obiektu, aby móc swobodnie spotykać się na sprawowaniu liturgii. Po wybudowaniu nowego obiektu, zastanawiano się nad trafnym wezwaniem dla kościoła. W ostateczności zdecydowano się na takie a nie inne. Dlaczego? Gdyż najstarszym elementem wyposażenia kościłóka św. Rocha jest piękny tryptyk z 1502 roku, przedstawiający Joachima, Annę i Matkę Bożą. Wspólnota parafialna uznała, iż takie wezwanie pozwoli zachować tradycję i spójność na terenie dynamicznie przeobrażającej się parafii.

Godziny odprawiania Mszy Świętej:

Niedziela i Święta: 9.30, 11.30, 17.30 (nabożeństwo) oraz 18.00 – w okresie letnim.

W okresie zimowym (od 26.10) niedzielne nabożeństwo o 16.30, natomiast Msza Św. o 17.00.

Zabytkowy kościół Św. Rocha

Kościół św. Rocha jest najstarszym obiektem sakralnym na terenie parafii.

Powstanie kościoła

datuje się na rok 1502. Znaleźć w nim możemy gotycko-renesansowy tryptyk z 1519r, który w swej centralnej część przedstawia Świętą Rodzinę.  Świątynia ta kest miejscem wielu nabożeństw i uroczystości już od przeszło pięciuset lat. Dzięki zaangażowaniu parafian i mądremu zarządzaniu obiektem możliwe było zachowanie kościoła w dobrym stanie oraz przeprowadzenie gruntownej renowacji w roku 2010. Wiele już pokoleń może cieszyć się zabytkowym kościółkiem, który w swych drewnianych ścianach zawarł bogatą tradycje oraz historię nie tylko dzielnicy Stobiecko Miejskie ale także całego regionu radomszczańskiego.

Godziny nabożeństw

Odbywają się od poniedziałku do piątku o godzinie 7.00 oraz 18.00 w okresie letnim.

W okresie zimowym (od 26.10.) natomiast o 7.00 i 17.00.  

Kaplica św. Izydora w Ładzicach

Święty Izydor zawodowo parał się uprawą roli, toteż w Ładzicach, miejscu, gdzie nie brakuje gospodarstw rolnych, rozwinął się kult jego osoby.

Po wybudowaniu kaplicy dojazdowej, naturalnym posunięciem było oddanie tego obiektu pod opiekę św. Izydora. Choć z upływem lat coraz mniej osób para się rolnictwem, to przywiązanie do tradycji wciąż jest silne. Widać to zwłaszcza w  bogato i pięknie obchodzonych corocznych dożynkach, w których organizację mieszkańcy Ładzic chętnie się angażują.

Msze Święte w niedzielę są odprawiane o godzinie 8.00 i 17.30 – w okresie letnim.

W okresie zimowym (od 26.10.) natomiast o 8.00 oraz 16.30.